Nie wiadomo, czy zapadły jakieś decyzje istotne dla obu spółek. W komunikacie wydanym po spotkaniu przez kancelarię węgierskiego rządu napisano jednak, że obie strony zgadzają się, iż przemysł petrochemiczny może odegrać kluczową rolę w potencjalnej współpracy gospodarczej na większą skalę obu państw. Być może, jednym z tematów rozmów była więc ewentualna wymiana akcji między PKN a MOL. Ministrowie zgodnie podkreślili natomiast, że w pełni popierają nawiązanie silnych związków między obu spółkami.
Ministerstwo Skarbu i zależna w 100% od MSP Nafta Polska mają łącznie 28,06% akcji PKN Orlen. Do węgierskiego rządu należy zaś 25% walorów MOL. Prezes PKN Orlen Andrzej Modrzejewski, który również przebywał w Budapeszcie na rozmowach roboczych, ujawnił wcześniej, że jedną z możliwości współpracy byłoby nawiązanie związków kapitałowych między spółkami poprzez wymianę akcji. Przyznał jednak, że decyzja w tej sprawie należy przede wszystkim do rządu, który planuje w bliżej nie określonym terminie pozbyć się tego pakietu.
Prezes Modrzejewski, który zapowiedział, że przedstawi w styczniu więcej szczegółów na temat planów PKN Orlen, dotyczących udziału spółki w konsolidacji sektora naftowego, otwarcie opowiada się za powstaniem środkowoeuropejskiego koncernu naftowego, w którym poza PKN Orlen znalazłby się MOL oraz austriacki OMV. Podmiot taki, zdaniem Modrzejewskiego, byłby przeciwwagą dla trzech zachodnioeuropejskich gigantów naftowych (grupy Shella, BP Amoco i TotalFinaElf), które jak dotąd ? ze względu na swoje własne problemy ? nie zainteresowały się ekspansją w Europie Centralnej.
PKN Orlen i MOL są notowane w Londynie. Rafineria PKN w Płocku może przerabiać 13,5 mln ton ropy rocznie, zaś trzy rafinerie MOL (Duna i Tisza na Węgrzech oraz Slovnaft na Słowacji) 16,4 mln ton. Orlen ma 2046 stacji benzynowych, MOL 449 stacji, z czego 60 poza granicami Węgier. Kapitalizacja giełdowa PKN Orlen jest nieco większa niż MOL.