"Dotychczas, przez pięć lat udziałowcy otrzymywali rokrocznie 20% z wypracowanego zysku. Będziemy rekomendować akcjonariuszom wypłatę za ten rok dywidendy na tym właśnie poziomie i w kolejnych latach również. Jednak ostateczną decyzję podejmą akcjonariusze" - powiedział wiceprezes spółki Sławomir Ćwik podczas czwartkowej konferencji.
Spółka opublikowała w czwartek prospekt emisyjny w związku z publiczną ofertą 1,25 mln akcji serii B. Kredyt Inkaso, który specjalizuje się w wykupie wierzytelności masowych, planuje pozyskać z rynku ok. 14 mln zł, które przeznaczy przede wszystkim na aktywa obrotowe.
"Nie jest to duża oferta, kierujemy ją głównie do TFI. Ze wstępnych rozmów wynika, że fundusze inwestycyjne są bardzo zainteresowane objęciem akcji Kredyt Inkaso" - powiedział Dariusz Wareluk, dyrektor w Domu Maklerskim IDMSA, który jest oferującym akcje.
W strukturze przychodów Kredyt Inkaso 89% stanowią wierzytelności skupowane od osób fizycznych, 6,2% to wierzytelności osób prawnych, 4,9% pozostałe.
Głównym kontrahentem Kredyt Inkaso jest Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci Era. Jak powiedział prezes Artur Górnik, spółka finalizuje rozmowy z innymi operatorami i przygotowuje się do obsługi podmiotów z sektorów gwarantujących wysoką dynamikę wzrostu - sektora bankowego, ubezpieczeniowego i energetycznego.