Do drobnych inwestorów trafić ma 1 mln walorów. Inwestorom instytucjonalnym zaoferowane ma zostać 5,5 mln akcji. Maksymalna cena akcji w transzy inwestorów detalicznych została ustalona na 45 zł.
Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój banku, głównie w obszarze klientów korporacyjnych. Planowany jest także dalszy rozwój Domu Maklerskiego BOŚ.
-Pozyskane środki pozwolą na wzmocnienie pozycji rynkowej względem konkurencji, podniesienie wiarygodności wobec klientów (poprzez wzmocnienie bazy kapitałowej) oraz zwiększenie dynamiki rozwoju banku - napisano w prospekcie.
- Pozyskane od inwestorów środki mają pozwolić BOŚ Bankowi na dalszy dynamiczny rozwój w perspektywicznym obszarze finansowania przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Według danych Deloitte, nakłady na krajowe przedsięwzięcia proekologiczne w latach 2011-2020 są szacowane na ponad 100 mld zł. Pozycja lidera w finansowaniu projektów proekologicznych sprawia, że BOŚ Bank jest instytucją pierwszego wyboru dla podmiotów realizujących tego typu inwestycje – mówi cytowany w komunikacie banku Mariusz Klimczak, prezes BOŚ Banku. – Jednocześnie liczymy, że dzięki emisji pozyskamy nowych akcjonariuszy, co pozytywnie przełoży się na płynność obrotu akcjami Banku na giełdzie – dodaje prezes Klimczak.
Dodatkowo zarząd oczekuje, że zaoferowanie akcji w drodze oferty publicznej skierowanej do nowych akcjonariuszy, z wyłączeniem prawa poboru akcjonariuszy dotychczasowych, pozwoli na osiągnięcie większej płynności obrotu akcjami banku na warszawskiej giełdzie