Przedstawiciele banku podkreślają, że operacyjne połączenie zakończyło się niespełna pół roku od fuzji prawnej i rok po sfinalizowaniu transakcji. W związku z operacją  przenoszenia danych w ostatni weekend klienci mieli ograniczony dostęp do usług w  bankowości internetowej.

- Fuzja przebiegła niezwykle sprawnie. Związane z połączeniem operacyjnym prace informatyczne zakończyły się ponad 10 godzin przed czasem, dzięki czemu klienci mogli korzystać z serwisów już w niedzielę wieczorem. Proces migracji odbywał się płynnie. W tej chwili klienci na bieżąco aktywują dostęp do nowego iPKO, do tej pory zrobiło to już kilkadziesiąt tysięcy osób - mówi Łukasz Świerżewski, rzecznik prasowy PKO BP.

Dodaje, że zgodnie z przewidywaniami pytania kierowane na infolinię dotyczą głównie funkcjonalności serwisu transakcyjnego.

Po fuzji  klienci  ex Nordei  mają  dostęp do pełnej obsługi w sieci oddziałów PKO BP oraz bankowości elektronicznej iPKO lub iPKO biznes. Produkty posiadane dotychczas przez klientów Nordea nadal będą funkcjonować ( będą administrowane przez bank)

Wiosną ubiegłego roku, po uzyskaniu zgód regulatorów PKO BP  sfinalizował transakcje zakupu aktywów Nordea Banku za kwotę blisko 2,81 mld zł. Bank zakłada, że po integracji osiągnie zwrot z inwestycji w wysokości około 13 proc. Przewiduje, że łączne szacowane synergie (brutto) z akwizycji osiągną blisko 280 mln zł rocznie od 2017 roku. Będą pochodzić głównie z integracji obszarów IT i funkcji wsparcia oraz sprzedaży krzyżowej (cross-sell), pozyskania nowych klientów i bancassurance w biznesie detalicznym. Wpływ na wynik finansowy netto Grupy PKO  BP z transakcji jest pozytywny już od 2014 roku.