Będzie on stanowił podstawę do oceny przez Komisję zdolności grupy do wywiązania się z zobowiązań wobec belgijskich władz.
Wielce prawdopodobne, że aby zdobyć pieniądze na zwrot rządowych pożyczek, KBC wystawi na sprzedaż niektóre swoje aktywa. W Polsce miałaby to być spółka Żagiel oraz majątkowe Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. Miesiąc temu pisaliśmy, że KBC wyceniło je na 1 mld zł. Niedawno prasa belgijska napisała, że KBC podpisało wstępną umowę o sprzedaży Warty austriackiej Vienna Insurance Group. KBC wciąż zaprzecza, że sprzedaje Wartę. Szczegóły planu mają być upublicznione pod koniec roku, kiedy zaakceptuje go Komisja.
Władze belgijskie udzielały wsparcia KBC trzykrotnie w trakcie ostatniego roku. Najpierw w październiku 2008 r. rząd Belgii przekazał grupie 3,5 mld euro pomocy. W styczniu br. także władze regionu flamandzkiego wspomogły ją sumą 2 mld euro. Następnie, w połowie maja, kolejne miliardowe wsparcie grupa dostała od rządu belgijskiego, gdyż wyszło na jaw, że na koniec I kwartału KBC miało 3,6 mld euro straty.Stworzenie i przekazanie KE planu jest obowiązkiem wszystkich instytucji finansowych, które skorzystały z pomocy publicznej.