Tym razem liczy na 15,3 miliarda dolarów, co zwiększyłoby wsparcie z budżetu państwa do 76,2 miliarda dolarów. W minionym kwartale Fannie Mae poniosła stratę w wysokości 16,3 mld USD. W ciągu poprzednich dziewięciu kwartałów straciła łącznie 120 miliardów USD.

W komunikacie przesłanym Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wymienia takie powody jak słaba kondycja gospodarki i rynku nieruchomości, co skutkowało rekordową liczbą bankructw. W całym minionym roku Fannie Mae, kontrolowana przez Departament Skarbu, straciła 74,4 miliarda dolarów wobec 59,8 mld USD na minusie w 2008 r.

Zdaniem kierownictwa firmy straty mogą się jeszcze zwiększyć na skutek rosnącego bezrobocia i kosztów wdrożenia planu prezydenta Baracka Obamy zmierzającego do ograniczenia liczby domów odbieranych kredytobiorcom, którzy nie regulują zobowiązań.

W grudniu 2000 roku akcje Fannie Mae osiągnęły szczyt notowań i kosztowały 87,81 dolara, zaś w miniony piątek zaledwie 0,99 USD.

[ramka][b]3 miliony[/b] - domów w tym roku zostanie odebranych w USA kredytobiorcom nieregulującym zobowiązań. To rekord[/ramka]