Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.02.2018 14:04 Publikacja: 03.02.2018 13:24
Australia zaostrza przepisy regulujące zagraniczne inwestycje w infrastrukturę energetyczną oraz ziemię rolną, ponieważ z coraz większym niepokojem obserwowany jest wzrost chińskich wpływów na biznes, politykę, a także życie społeczne.
Decyzja ta zbiega się z opublikowaniem rozliczeń kampanii wyborczej z 2016 r., z których wynika, że spółki należące do biznesmenów powiązanych z Chinami przekazywały po kilkaset tysięcy dolarów wsparcia dla partii politycznych. W sumie dotacje te wyniosły 6 mln dolarów australijskich (nieco ponad 16 mln zł).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Amerykański Departament Handlu ogłosił, że wycofuje wprowadzone przez administrację Bidena restrykcje dotyczące eksportu nowoczesnych chipów do większości krajów świata, w tym do Polski.
Analitycy znów podnoszą prognozy dla amerykańskiego wzrostu gospodarczego i dla indeksu S&P 500. Wygląda również na to, że wzrost cen w nadchodzących miesiącach okaże się mniejszy, niż się obawiano. To jednak nie oznacza, że Rezerwa Federalna będzie ciąć stopy.
Inflacja konsumencka w USA wyhamowała w kwietniu do 2,3 proc. z 2,4 proc. w marcu. Była ona niższa, niż oczekiwano.
USA i Chiny zgodziły się podczas negocjacji w Genewie na wzajemne obniżenie karnych ceł o 115 pkt proc. na 90 dni - ogłosił Scott Bessent, amerykański sekretarz skarbu.
USA i Chiny osiągnęły porozumienie w sprawie ograniczenia deficytu handlowego, twierdzą urzędnicy amerykańscy. Szczegóły mamy poznać w poniedziałek.
Sekretarz skarbu Scott Bessent oraz przedstawiciel handlowy USA Jamieson Greer rozpoczęli spotkania w Genewie z chińską delegacją kierowaną przez wicepremiera He Lifenga - poinformowała agencja Xinhua. To pierwsze takie spotkanie od rozpoczęcia wojny handlowej między oboma krajami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas