Warte 85 mld USD przejecie ogłoszono w październiku 2016 r. Podczas kampanii wyborczej transakcji sprzeciwiał się obecny prezydent USA Donald Trump. Argumentował, że „to podniesie ceny i nie jest to dobry interes dla kraju".
Time Warner jest trzecią pod względem wielkości korporacją medialną na świecie. Należą do niej wytwornie filmowe Warner Bros., Hanna-Barbera i New Line Cinema, tytuły prasowe m.in. "Time", "Fortune" i "People", wydawnictwo DC Comics. Koncern posiada też stacje telewizyjne HBO, TNT, Cinemax i Cartoon Network oraz krytyczną wobec Trumpa CNN.
Transakcję zaskarżył Departament Sprawiedliwości, według którego połączenie gigantów mogłoby zaszkodzić konkurencji i podnieść ceny dla konsumentów. Szefowie AT&T przekonywali natomiast, że fuzja jest konieczna by lepiej konkurować z platformami streamingowymi, jak Netflix czy Amazon Prime.
- Chcemy wnieść świeże spojrzenie na to, jak przemysł mediów i rozrywki może działać dla konsumentów, twórców treści, dystrybutorów i reklamodawców - powiedział w CNN po zgodzie sądu na przejęcie Randall Stephenson, prezes AT&T.
Departament Sprawiedliwości może odwołać się jeszcze od niekorzystnego dla siebie orzeczenia. - Wciąż rozważamy różne opcje - stwierdził jego rzecznik.