Zakłady o to przyjmują już bukmacherzy. Firma bukmacherska Betway ocenia np., że największe szanse na tę nominację ma Mark Carney. Prawdopodobieństwo jego zwycięstwa w wyścigu o to stanowisko wyceniane jest na 7 do 2. Carney kończy w styczniu swoją kadencję prezesa Banku Anglii, którym kieruje od 2013 r. W latach 2008–2013 był prezesem Banku Kanady, a wcześniej m.in. przez 13 lat pracował w banku Goldman Sachs. Posiada irlandzki paszport, więc jego kandydatura mogłaby zyskać poparcie również części państw UE.
Duże szanse na zwycięstwo może mieć także Raghuram Rajan, były prezes Banku Rezerw Indii. Kierował on indyjskim bankiem centralnym w latach 2013–2016. Ma również ogromne doświadczenie w pracy w MFW. W latach 2003–2007 był głównym ekonomistą Funduszu.
Dziennik „The Telegraph" donosi, że w wyścigu o fotel szefa MFW chce wystartować również George Osborne, były brytyjski kanclerz skarbu, a obecnie doradca firmy zarządzającej aktywami BlackRock. Betway ocenia jednak jego szanse na zdobycie tej posady na zaledwie 25 do 1. Kandydatura Osborne'a może zaszkodzić za to szansom Carneya na wygraną. Wśród potencjalnych kandydatów na szefa MFW wymieniani są również: Agustin Carstens, od 2017 r. szef bazylejskiego Banku Rozliczeń Międzynarodowych (BIS), a w latach 2010–2017 prezes Banku Meksyku, Tharman Shanmugaratnam, prezes banku centralnego Singapuru, Tidjane Thiam, prezes grupy Credit Suisse, i Mohamed El-Erian, były prezes funduszu PIMCO, a obecnie doradca ekonomiczny Allianza.
Christine Lagarde została wybrana na nową szefową Europejskiego Banku Centralnego, które to stanowisko obejmie 1 listopada 2019 r. Do czasu jej oficjalnego wyznaczenia pozostanie formalnie dyrektor wykonawczą MFW. Już jednak odsunęła się od kierowania tą instytucją. Obowiązki szefa MFW pełni w jej zastępstwie David Lipton, wiceszef Funduszu.