Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 19.07.2019 05:00 Publikacja: 19.07.2019 05:00
Foto: Fotolia
Liczba tego typu transakcji spadła natomiast o 16 proc. – mówi raport kancelarii Allen & Overy. Te spadki nie oznaczają jednak, że sytuacja na rynku fuzji i przejęć była zła. Wartość tego typu transakcji sięgała 2 bln USD i był to trzeci pod względem wielkości historyczny wynik odnotowany w pierwszej połowie roku.
Rynek był zdominowany pod względem wielkości przez amerykańskie transakcje. Fuzje i przejęcia dokonane w USA stanowiły w pierwszej połowie roku 55 proc. wartości wszystkich takich transakcji na świecie. Ich wartość wzrosła o 19 proc. r./r. Europa Zachodnia odpowiadała za 14 proc. rynku, a wartość przeprowadzonych tam transakcji spadła aż o 57 proc. Chiny (liczone wraz z Hongkongiem, Makau i Tajwanem) stanowiły 9 proc. rynku, a wartość transakcji spadła tam o 31 proc. Fuzje i przejęcia przeprowadzone w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w krajach byłego ZSRR stanowiły 1 proc. wartości transakcji z całego świata. Spadły o 36 proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inflacja w Niemczech spadła do 2,1 proc. w kwietniu, poinformował Federalny Urząd Statystyczny (Destatis), potwierdzając wstępne dane. Największy wpływ na wzrost cen miały produkty energetyczne, żywność i usługi
Amerykański Departament Handlu ogłosił, że wycofuje wprowadzone przez administrację Bidena restrykcje dotyczące eksportu nowoczesnych chipów do większości krajów świata, w tym do Polski.
Analitycy znów podnoszą prognozy dla amerykańskiego wzrostu gospodarczego i dla indeksu S&P 500. Wygląda również na to, że wzrost cen w nadchodzących miesiącach okaże się mniejszy, niż się obawiano. To jednak nie oznacza, że Rezerwa Federalna będzie ciąć stopy.
Inflacja konsumencka w USA wyhamowała w kwietniu do 2,3 proc. z 2,4 proc. w marcu. Była ona niższa, niż oczekiwano.
USA i Chiny zgodziły się podczas negocjacji w Genewie na wzajemne obniżenie karnych ceł o 115 pkt proc. na 90 dni - ogłosił Scott Bessent, amerykański sekretarz skarbu.
USA i Chiny osiągnęły porozumienie w sprawie ograniczenia deficytu handlowego, twierdzą urzędnicy amerykańscy. Szczegóły mamy poznać w poniedziałek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas