Reklama

Rusewicz w zarządzie IZFiA

Walne zgromadzenie członków IZFiA wybrało Małgorzatę Rusewicz, prezes IGTE, na członka zarządu. Dodatkowo członkiem Rady Izby została Ewa Małyszko, prezes PFR TFI.

Publikacja: 29.08.2019 15:40

Małgorzata Rusewicz

Małgorzata Rusewicz

Foto: Archiwum

O prawdopodobnym powołaniu Rusewicz, pełniącej od 2013 r. funkcję prezes w Izbie Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych do zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami już pisaliśmy.

Zarząd IZFiA dotąd był jednoosobowy, a od 14 lat prezesem jest Marcin Dyl. - Mając na uwadze, iż w ostatnich latach znacznie wzrosła liczba obszarów działalności Izby, co jest w głównej mierze efektem zwiększającej się stale ilości i dynamiki toczących się procesów legislacyjnych oraz działań nadzorczych, wprowadzających istotne zmiany w obszarze funkcjonowania funduszy inwestycyjnych, w ocenie Rady Izby zaszła potrzeba wzmocnienia zarządu Izby poprzez dopuszczenie w statucie możliwości wyboru przez walne zgromadzenie Izby, zarządu w składzie dwuosobowym. To samo dotyczy Rady Izby, która bardzo aktywnie angażuje się w naszą działalność mając znaczny wpływ na decyzje związane z prezentowaniem stanowisk w stosunku do przepisów regulujących funkcjonowanie zrzeszonych w Izbie towarzystw – komentuje Dyl.

Powyższe wynika również ze wzrostu liczby członków Izby, której kolejne rozszerzenie spodziewane jest na wiosnę przyszłego roku, z uwagi na przekształcenie powszechnych towarzystw emerytalnych w towarzystwa funduszy inwestycyjnych - podaje IZFiA w komunikacie.

- Z przyjemnością będę wspierać swoim doświadczeniem i kompetencjami prace IZFiA, szczególnie, że kolejnych, dużych wyzwań przed instytucjami rynku kapitałowego nie brakuje – dodała Rusewicz.

Kilka dni temu IZFiA poinformowała o dołączeniu do zrzeszenia PFR TFI. W czwartek prezes tego towarzystwa - Ewa Małyszko - została ósmym członkiem Rady Izby.

Reklama
Reklama

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami jest organizacją zrzeszającą, na zasadach dobrowolności, działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

Fundusze inwestycyjne
Polskie akcje wyhamowały zwyżki, czekając na spokojny 2026 rok
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Fundusze inwestycyjne
Giełda na dobrej drodze, o ile rząd tego nie popsuje
Fundusze inwestycyjne
Obligacje rządzą w TFI. Który fundusz został numerem 1 w rankingu?
Fundusze inwestycyjne
W kraju popyt na fundusze akcji się budzi, w Europie pozostaje mocny
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Fundusze inwestycyjne
Fundusze akcji, które w tym roku odstają. Dały plamę?
Fundusze inwestycyjne
Rynek funduszy w pędzie. Ważna zmiana właścicielska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama