Z rynku: TFI BDM chętne na fundusze Go TFI

- TFI BDM jest zainteresowane przejęciem Prime FIZ NFS oraz GO FUND FIZ – wynika z komunikatu UOKiK. Przypomnijmy, że w grudniu KNF nałożyła na Go TFI kilka kar finansowych na łączną kwotę 6,5 mln zł, a także cofnęła zgodę na działalność TFI.

Publikacja: 29.01.2020 05:00

Z rynku: TFI BDM chętne na fundusze Go TFI

Foto: Adobestock

W związku z tym depozytariusze w ciągu trzech miesięcy mogą przekazać zarządzanie funduszem innemu TFI. Z kolei TFI BDM w listopadzie przejęło większość funduszy Saturna TFI, któremu KNF również cofnęła zgodę na działalność. TFI BDM zyskało w ten sposób około 900 mln zł aktywów i zapowiadało dalszy rozwój, koncentrując się na funduszach sekurytyzacyjnych i pożyczkowych.

– Uważamy, że inwestorzy powinni przygotować się na wyzwania, jakie przyniesie 2020 r., koncentrując się na inwestycjach zapewniających prawdziwą dywersyfikację w stosunku do wysoce skorelowanych czynników ryzyka związanych z różnymi klasami aktywów – twierdzi Michael Hasenstab, zarządzający portfelami inwestycyjnymi w Templeton Global Macro. – Inwestorzy na całym świecie muszą stawić czoła wyjątkowym warunkom ekonomicznym, politycznym i finansowym, które mogą oznaczać początek okresu pełnego niebezpieczeństw. Szczególnie uważnie obserwujemy kilka najbardziej niepokojących kwestii, takich jak: rosnące ryzyko geopolityczne i napięcia handlowe, narastający populizm i polaryzacja sceny politycznej, nieposkromione wydatki pogłębiające deficyt w świecie rozwiniętym, niedoszacowana presja inflacji w Stanach Zjednoczonych oraz niskie stopy procentowe skłaniające inwestorów do kupowania aktywów o wyższym ryzyku, co z kolei prowadzi do zawyżonych poziomów wyceny w wielu obszarach rynku – wylicza Hasenstab. PAAN

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Fundusze inwestycyjne
W czołówce funduszy polskich akcji kilka przetasowań
Fundusze inwestycyjne
Szybki rajd obligacji skarbowych
Fundusze inwestycyjne
W TFI spadło zainteresowanie akcjami
Fundusze inwestycyjne
Kolejne trzy miliardy wpadły funduszom
Fundusze inwestycyjne
TFI PZU: nie ma mowy o bańce akcji. Największy potencjał ma GPW
Fundusze inwestycyjne
Druga połowa dla obligacji. Ale czy na pewno?