Reklama

Słabość amerykańskiego dolara może okazać się tylko chwilowa

Wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji zamieszał na rynku walutowym. Wielkim wygranym okazało się euro. Zyskał również złoty.
Słabość amerykańskiego dolara może okazać się tylko chwilowa

Foto: Bloomberg

Kapitulacja dolara – tak w największym skrócie można opisać to, co działo się w poniedziałek na rynku walutowym. W stosunku do euro amerykańska waluta traciła w ciągu dnia około 1,5 proc., a do złotego nawet 2 proc.

Kluczowym wydarzeniem na rynkach były oczywiście wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji. Analitycy ostrzegają jednak, że inwestorzy mogą o nich szybko zapomnieć i niedługo wszystko może wrócić do „normy".

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com oraz e-Prenumeraty Parkiet Inwestor w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama