Najlepiej poradziły sobie te, na których czele stali skuteczni menedżerowie. Kandydatów do statuetki prezentujemy w kolejności alfabetycznej.

Marcin Chludziński, prezes KGHM

Marcin Chludziński, prezes KGHM

materiały prasowe

Marcin Chludziński jest prezesem KGHM od połowy 2018 r. Zeszły rok grupa może zaliczyć do udanych. Mimo mniej korzystnych kursów metali i w warunkach wojny handlowej USA–Chiny zwiększyła produkcję i sprzedaż miedzi. Na szczególną uwagę zasługuje poprawa sytuacji w chilijskiej kopalni Sierra Gorda. Przychody zarządzanej przez Chludzińskiego grupy w 2019 r. urosły o 11 proc. Na poziomie EBITDA zanotowano wzrosty wskaźników w KGHM Polska Miedź, w krajowych spółkach z grupy oraz w Sierra Gorda.

Adam Góral, prezes Asseco Poland

Adam Góral, prezes Asseco Poland

materiały prasowe

Z kolei Adam Góral jest prezesem Asseco Poland, które miało udany 2019 r. i umocniło się na pozycji lidera krajowego rynku IT. Rozwijało się organicznie i przez przejęcia. Narastająco w trakcie trzech kwartałów przychody grupy wzrosły o 16 proc., a zysk operacyjny o 28 proc. Spółka w 2019 r. wypłaciła najwyższą w swojej historii dywidendę. Potencjał Asseco dostrzegł Cyfrowy Polsat, który pod koniec roku kupił pakiet akcji rzeszowskiej spółki.

Paweł Przewięźlikowski, Ryvu Therapeutic

Paweł Przewięźlikowski, Ryvu Therapeutic

Lamus Antykwariaty Warszawskie

Paweł Przewięźlikowski od października zarządza Ryvu Therapeutic. To powstała w wyniku podziału Selvity spółka, odpowiadająca za badania i rozwój nowych leków. Warta ponad 0,5 mld zł firma jest faworytem analityków, którzy widzą w niej duży potencjał. Flagowy projekt SEL24 to obecnie lek o największym stopniu zaawansowania badań polskiego sektora biotechnologii. Jeśli prace nad nim będą się odbywać bez problemu, Ryvu ma szansę zostać jedną z najważniejszych spółek w tym sektorze na GPW.