Eurotel blisko ważnego wsparcia technicznego

GG Parkiet

W ujęciu długoterminowym na wykresie operatora detalicznych sieci sprzedaży widać formację spodka z uchem. Od końca maja cena porusza się w bok, tworząc właśnie ucho. W czerwcu kurs spadł poniżej średniej z 50 sesji i testował dołki sprzed miesiąca. W pobliżu jest ważne wsparcie techniczne – średnia z 200 sesji. Bliskość tej bariery w połączeniu z rosnącym wyprzedaniem sygnalizowanym przez RSI i MACD zwiększa szanse na odbicie i wyjście górą z dwumiesięcznej konsolidacji. W takim scenariuszu aktywuje się długoterminowy spodek i możliwe będzie wejście na ścieżkę trwalszego trendu wzrostowego.

K2Holding wybiło się górą z konsolidacji

GG Parkiet

Decyzja o wypłacie wysokiej dywidendy (8,4 zł na akcję) spowodowała zwyżkę notowań akcji informatycznej spółki przy wysokich obrotach. Cena wybiła się dzięki temu z długoterminowej konsolidacji (19–28 zł) i w piątek padł rekord 32,1 zł. Kierując się szerokością konsolidacji, można zakładać, że potencjalny cel ruchu to nawet 37 zł. Byki wspiera utworzony pod koniec maja złoty krzyż na średnich z 50 i 200 sesji. Poziom 28 zł jest teraz najbliższym wsparciem, którego testu nie można w krótkim terminie wykluczyć z uwagi na wykupienie sygnalizowane przez oscylatory.

Czytaj więcej

Realna szansa na podwójne dno zamiast pogłębiania dołka

PlayWay z próbą zmiany długoterminowego trendu

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści parkiet.com za pół ceny

KUP TERAZ

GG Parkiet

Branża producentów gier wciąż zdominowana jest przez podaż, ale na niektórych wykresach widać próby zmiany sytuacji. Notowania tytułowej spółki oddaliły się od majowego dołka o ponad 20 proc. i przebiły średnią z 50 sesji. Fala zatrzymała się tuż poniżej oporu 360 zł, wyznaczonego przez ostatni, lokalny szczyt. Aktualnie kurs testuje od góry wspomnianą średnią. Jeśli ją obroni, stworzy to przestrzeń do wyjścia wyżej i pokonania dziennej dwusetki, która pokrywa się z linią bessy. W takim scenariuszu można będzie mówić o potencjalnej zmianie głównego trendu.