Grupa Azoty poniżej średniej kroczącej z 50 sesji

GG Parkiet

Od szczytu trendu z 27 maja do piątkowego popołudnia akcje chemicznej spółki potaniały o 20 proc. W minionym tygodniu przy wyraźnie podwyższonych obrotach cena przebiła średnią z 50 sesji. Korekta hossy nabiera więc niebezpiecznych rozmiarów. Oscylatory MACD i RSI nie dotarły jeszcze do stref wyprzedania, co daje przestrzeń do kontynuacji krótkoterminowej przeceny. Na horyzoncie pojawia się wsparcie 38,5 zł, wyznaczone przez ostatni lokalny dołek i wzmocnione średnią z 200 sesji. Jeśli bariera ta pęknie, wzrośnie ryzyko silniejszej i trwalszej wyprzedaży.

Czytaj więcej

Realna szansa na podwójne dno zamiast pogłębiania dołka

KGHM testuje dołek trendu spadkowego

GG Parkiet

Taniejąca miedź wywołuje presję podażową na notowania akcji lubińskiej spółki. Na początku miesiąca kurs odbił się od ruchomego oporu w postaci średniej z 50 sesji i zniwelował cały dorobek majowej fali wzrostowej. W efekcie koniec tygodnia przyniósł zejście w pobliże dołka bessy 112,3 zł. Jego przebicie będzie klasycznym sygnałem kontynuacji bessy, z potencjalnym celem 100 zł, który stanowi okrągłą, psychologiczną barierę. Na korzyść niedźwiedzi działa formacja krzyża śmierci na średnich z 50 i 200 sesji, która została utworzona miesiąc temu.

Pepco najniżej w historii notowań

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści parkiet.com za pół ceny

KUP TERAZ

GG Parkiet

Od sierpnia 2021 r. kurs akcji właściciela sieci sklepów detalicznych porusza się w trendzie spadkowym. Pod koniec lutego kurs ustanowił dołek bessy 35,85 zł i doszło do silnego odbicia. Byki zatrzymały się jednak niemal w punkt na średniej z 200 sesji (21 marca). Od tego momentu cena spada i w minionym tygodniu zaatakowała wspomniany dołek, ustanawiając nowy – 34,54 zł. To klasyczny sygnał kontynuacji trendu. Kurs jest na historycznych minimach, więc trudno wskazać potencjalny cel trwającej fali. Oporami natomiast są średnie z 50 i 200 sesji, znajdujące się odpowiednio przy 40 i 44 zł.