Plast-Box i Curver razem zainwestują w ukraiński zakład

Akcjonariusze giełdowej firmy zmienili zarząd i wysłuchali propozycji w zakresie współpracy za wschodnią granicą

Publikacja: 30.03.2010 02:21

Plast-Box i Curver razem zainwestują w ukraiński zakład

Foto: GG Parkiet

Poniedziałkowe walne zgromadzenie akcjonariuszy Plast-Boksu dokonało zmian w zarządzie. Rezygnację z funkcji prezesa złożył Grzegorz Pawlak. Na jego miejsce z dniem 1 kwietnia powołano Jarosława Koźlika. Nowy prezes ma m.in. duże doświadczenie w branży chemicznej, z której pochodzą główni odbiorcy Plast-Boksu. Był członkiem zarządu Dworów (obecnie Synthos) oraz znajdował się w ścisłym kierownictwie firmy Lotos-Paliwa.

Pawlak pozostanie jednak w zarządzie. – Powołano mnie na członka zarządu, który będzie odpowiedzialny za rozwój działalności grupy na Ukrainie. To dobre rozwiązanie zważywszy że dotychczas m.in. przygotowywałem nasze inwestycje w tym kraju – mówi Pawlak. NWZA wymieniło też jednego członka rady nadzorczej. Dariusza Strączyńskiego zastąpił Cezary Gregorczyk.

[srodtytul]Partner na Ukrainie[/srodtytul]

Dla akcjonariuszy Plast-Boksu istotne znaczenie miała prezentacja dokonana w trakcie obrad przez potencjalnego dużego kontrahenta. Chodzi o międzynarodową grupę Curver, specjalizującą się w przetwórstwie tworzyw sztucznych i posiadającej w Europie kilkanaście fabryk. – Przedstawiono nam ogólne warunki współpracy na rynku ukraińskim. Curver nie tylko kupowałby produkowane przez Plast-Box wyroby, ale również zainwestował w nową fabrykę – twierdzi Pawlak.

O szczegółach nie chce mówić, gdyż w tej sprawie dopiero będą prowadzone negocjacje. Odbiór był jednak pozytywny. – Obecni na walnym zgromadzeniu akcjonariusze z zadowoleniem przyjęli wstępne deklaracje złożone przez koncern Curver. Szczegóły powinny być ustalone do czerwcowego walnego zgromadzenia – mówi Krzysztof Moska, drugi co do wielkości akcjonariusz Plast-Boksu (ma 12,1 proc. akcji).

[srodtytul]Spokojne obrady[/srodtytul]

Mimo że obrady trwały około sześciu godzin i zapowiadały się burzliwie, głównie ze względu na początkowo wyrażane przez Pawlaka i Moskę odmienne stanowiska, to przebiegały w spokojnej atmosferze. Akcjonariusze m.in. wysłuchali opinii zarządu w sprawach dotyczących wysokich kosztów, opóźnień w inwestycjach, polityki magazynowej i transportowej. Co więcej, wyrazili zgodę na zakup działki w Słupsku od PKP, o co wnioskował Pawlak. Walne zgodziło się też na sprzedaż działki w specjalnej strefie ekonomicznej w Słupsku, czego m.in. domagał się Moska.

Budownictwo
GTC bez uwag audytora i z pomysłem na PRS w Niemczech
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
Przejęcie na rynku deweloperskim. Develia kupuje Bouygues Immobilier Polska
Budownictwo
Czy jest już fundament pod odbicie sprzedaży mieszkań?
Budownictwo
Polimex Mostostal mocniej pod kreską przez kontrakty energetyczne
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Budownictwo
Rynek mieszkaniowy w przededniu obniżek stóp. Najpierw skończą się duże rabaty
Budownictwo
Mirbud też jest dopuszczony do drogowego tortu CPK