Plast-Box i Curver razem zainwestują w ukraiński zakład

Akcjonariusze giełdowej firmy zmienili zarząd i wysłuchali propozycji w zakresie współpracy za wschodnią granicą

Publikacja: 30.03.2010 02:21

Plast-Box i Curver razem zainwestują w ukraiński zakład

Foto: GG Parkiet

Poniedziałkowe walne zgromadzenie akcjonariuszy Plast-Boksu dokonało zmian w zarządzie. Rezygnację z funkcji prezesa złożył Grzegorz Pawlak. Na jego miejsce z dniem 1 kwietnia powołano Jarosława Koźlika. Nowy prezes ma m.in. duże doświadczenie w branży chemicznej, z której pochodzą główni odbiorcy Plast-Boksu. Był członkiem zarządu Dworów (obecnie Synthos) oraz znajdował się w ścisłym kierownictwie firmy Lotos-Paliwa.

Pawlak pozostanie jednak w zarządzie. – Powołano mnie na członka zarządu, który będzie odpowiedzialny za rozwój działalności grupy na Ukrainie. To dobre rozwiązanie zważywszy że dotychczas m.in. przygotowywałem nasze inwestycje w tym kraju – mówi Pawlak. NWZA wymieniło też jednego członka rady nadzorczej. Dariusza Strączyńskiego zastąpił Cezary Gregorczyk.

[srodtytul]Partner na Ukrainie[/srodtytul]

Dla akcjonariuszy Plast-Boksu istotne znaczenie miała prezentacja dokonana w trakcie obrad przez potencjalnego dużego kontrahenta. Chodzi o międzynarodową grupę Curver, specjalizującą się w przetwórstwie tworzyw sztucznych i posiadającej w Europie kilkanaście fabryk. – Przedstawiono nam ogólne warunki współpracy na rynku ukraińskim. Curver nie tylko kupowałby produkowane przez Plast-Box wyroby, ale również zainwestował w nową fabrykę – twierdzi Pawlak.

O szczegółach nie chce mówić, gdyż w tej sprawie dopiero będą prowadzone negocjacje. Odbiór był jednak pozytywny. – Obecni na walnym zgromadzeniu akcjonariusze z zadowoleniem przyjęli wstępne deklaracje złożone przez koncern Curver. Szczegóły powinny być ustalone do czerwcowego walnego zgromadzenia – mówi Krzysztof Moska, drugi co do wielkości akcjonariusz Plast-Boksu (ma 12,1 proc. akcji).

[srodtytul]Spokojne obrady[/srodtytul]

Mimo że obrady trwały około sześciu godzin i zapowiadały się burzliwie, głównie ze względu na początkowo wyrażane przez Pawlaka i Moskę odmienne stanowiska, to przebiegały w spokojnej atmosferze. Akcjonariusze m.in. wysłuchali opinii zarządu w sprawach dotyczących wysokich kosztów, opóźnień w inwestycjach, polityki magazynowej i transportowej. Co więcej, wyrazili zgodę na zakup działki w Słupsku od PKP, o co wnioskował Pawlak. Walne zgodziło się też na sprzedaż działki w specjalnej strefie ekonomicznej w Słupsku, czego m.in. domagał się Moska.

Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I półroczu 2025 roku
Budownictwo
Mirbud z pierwszym kontraktem kolejowym
Budownictwo
Kto zbuduje terminal CPK w Baranowie? Warunki postępowania kością niezgody
Budownictwo
Sprzedaż mieszkań będzie rosnąć, ale nie gwałtownie
Budownictwo
JLL: sprzedaż nowych mieszkań będzie rosła w żółwim tempie
Budownictwo
Stare biurowce pod kilof. Wiek nie sprzyja wartości