Triton Development będzie kupować. Szuka ziemi w stolicy

Deweloper ukończył osiedle Triton Park na stołecznej Ochocie. Start kolejnych inwestycji opóźnia brak zezwoleń

Publikacja: 15.10.2010 04:12

Kierowany przez Magdalenę Szmagalską Triton Development może w IV kwartale wykazać rekordowe przycho

Kierowany przez Magdalenę Szmagalską Triton Development może w IV kwartale wykazać rekordowe przychody.

Foto: GG Parkiet, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Projekt przy ul. Grójeckiej w Warszawie spółka ukończyła z półtorarocznym poślizgiem, spowodowanym konfliktem z generalnym wykonawcą. Pod koniec września Triton uzyskał pozwolenie na użytkowanie inwestycji. Jak informuje Magdalena Szmagalska, prezes dewelopera, w IV kwartale spółka rozpoczęła przekazywanie mieszkań i zawieranie umów ostatecznych. Jako że zgodnie z MSR 18 przychody ze sprzedaży mieszkań można wykazywać w wynikach dopiero po ich przekazaniu nabywcy, wyniki za bieżący kwartał powinny być jednymi z najlepszych w historii przedsiębiorstwa.

[srodtytul]Znika problem zwrotów[/srodtytul]

– Do tej pory sprzedaliśmy 311 mieszkań oraz wszystkie lokale usługowe – informuje prezes. Wynik nie powala na kolana. Już przed rokiem władze spółki ujawniały, że sprzedano ponad połowę z 600 powstających przy ul. Grójeckiej lokali. – To nie odzwierciedla dużego zainteresowania naszymi mieszkaniami oraz liczby zawieranych nowych umów.

Opóźnienie inwestycji uprawniało klientów do odstąpienia od umów i, niestety, część klientów ze sposobności tej skorzystała – tłumaczy Szmagalska. Podkreśla, że obecnie odstąpienie od umowy z winy dewelopera nie jest już możliwe. – Po ukończeniu inwestycji sprzedaż mieszkań w Triton Park przyspieszyła – dodaje.

[srodtytul]W oczekiwaniu na zezwolenia[/srodtytul]

Triton Park był jedyną inwestycją spółki w „budowie”. Kiedy możemy się spodziewać startu kolejnych? – Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń – wyjaśnia Szmagalska. Okazuje się, że nie jest tak łatwo je pozyskać. – W Łomnej Las przy Puszczy Kampinoskiej czekamy na uchwalenie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, po czym wystąpimy o wydanie pozwolenia na budowę. Równocześnie uzyskujemy wszelkie inne wymagane zgody i decyzje – tłumaczy prezes Tritonu. Podwarszawski projekt jest największym z przygotowywanych przez Triton – we wszystkich etapach powstać ma ok. 2 tys. mieszkań.

Na zielone światło czeka również projekt na Białołęce, Triton Winnica, w ramach którego powstać ma 430 lokali. Z kolei inwestycja przy ul. Francuskiej na Saskiej Kępie (kameralny apartamentowiec) zmieniła swój kształt. – Pozyskaliśmy sąsiednią działkę, która umożliwia realizację większego projektu. Teraz czekamy na pozwolenie konserwatora na budowę– mówi Szmagalska.

[srodtytul]Zakupy w stolicy[/srodtytul]

Prezes giełdowej spółki zdradza, że wobec przedłużających się procedur administracyjnych Triton jest zdecydowany kupić grunty z prawomocnym pozwoleniem na budowę, co umożliwiałoby rozpoczęcie kolejnej inwestycji już na początku przyszłego roku. – Interesują nas przede wszystkim nieruchomości położone w Warszawie – informuje Szmagalska.

Budownictwo
Prezesi spółek deweloperskich zarabiają krocie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
Grupa Ghelamco z mniejszym długiem i uwagami audytorów
Budownictwo
GTC bez uwag audytora i z pomysłem na PRS w Niemczech
Budownictwo
Przejęcie na rynku deweloperskim. Develia kupuje Bouygues Immobilier Polska
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Budownictwo
Czy jest już fundament pod odbicie sprzedaży mieszkań?
Budownictwo
Polimex Mostostal mocniej pod kreską przez kontrakty energetyczne