Początek zapisów w wezwaniu na akcje Azotów Tarnów

Rozpoczynające się w środę zapisy w wezwaniu na akcje Azotów Tarnów potrwają do 22 czerwca

Aktualizacja: 18.02.2017 10:13 Publikacja: 06.06.2012 13:20

Początek zapisów w wezwaniu na akcje Azotów Tarnów

Foto: Fotorzepa, Mateusz Dąbrowski md Mateusz Dąbrowski

Dziś rozpoczynają się zapisy na sprzedaż akcji tarnowskiej grupy w wezwaniu ogłoszonym przez rosyjską grupę Acron, za pośrednictwem spółki zależnej Norica Holding. Zapisy potrwają do 22 czerwca. W ramach wezwania Acron chce nabyć akcje, zapewniające maksymalnie 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu.

 

- Jesteśmy przekonani, że jako strategiczny inwestor zapewnimy polskiej grupie stabilność i długoterminowy rozwój. Zgodnie z przedstawionym spółce listem intencyjnym, chcemy zapewnić jej dostęp do własnych surowców, globalną sieć logistyczną i sprzedaży oraz międzynarodowe doświadczenie. To są ważne czynniki, bez których naszym zdaniem grupa Azoty Tarnów nie zachowa konkurencyjności na globalnym rynku w perspektywie kolejnych lat. Tak jak zapewniliśmy w liście intencyjnym, naszym celem jest m.in. rozwój wszystkich sektorów działalności, realizacja planów inwestycyjnych oraz dotychczasowej polityki zatrudnienia - powiedział Vladimir Kantor, wiceprezes Acronu.

 

W wezwaniu na akcje Azotów Tarnów, Grupa Acron zaoferowała 36 zł za jedną akcję. Daje ona 18,3 proc. premię w porównaniu z 6-miesięczną średnią rynkową akcji Azotów Tarnów (w okresie poprzedzającym ogłoszenie wezwania) i 12,1 proc. premię w porównaniu z ceną zamknięcia z 15 maja 2012 r. Jak podkreśla wiceprezes Acronu cena transakcji została ustalona biorąc pod uwagę szereg czynników rynkowych, w tym wyniki ograniczonego zakresu analizy cenowej przygotowanej przez KPMG.

 

Tymczasem zdaniem zarządu chemicznej grupy cena wezwania jest poniżej wartości godziwej. Rekomenduje on akcjonariuszom spółki, by nie odpowiadali na wezwanie. Jerzy Marciniak, prezes Azotów Tarnów w rozmowie z PAP podkreślił przy tym, że grupa chce się rozwijać samodzielnie. - Chcemy realizować własną politykę rozwoju, którą określiliśmy w poprzednich latach i zaktualizowaliśmy z początkiem roku w związku z objęciem akcji spółki z Polic. Mamy nakreślony konkretny plan działań, które doprowadzą do wzrostu wartości firmy – powiedział prezes Tarnowa.

Budownictwo
Grupa Ghelamco z mniejszym długiem i uwagami audytorów
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Budownictwo
GTC bez uwag audytora i z pomysłem na PRS w Niemczech
Budownictwo
Przejęcie na rynku deweloperskim. Develia kupuje Bouygues Immobilier Polska
Budownictwo
Czy jest już fundament pod odbicie sprzedaży mieszkań?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Budownictwo
Polimex Mostostal mocniej pod kreską przez kontrakty energetyczne
Budownictwo
Rynek mieszkaniowy w przededniu obniżek stóp. Najpierw skończą się duże rabaty