Obecnie obie grupy chemiczno-nawozowe produkują nawozy azotowe i wieloskładnikowe częściowo o zbliżonych właściwościach - specjalizując się jednocześnie w nawozach, które są wyróżnikiem na tle konkurencji.
Grupa Azoty Tarnów produkuje nawozy w trzech zakładach: Zakładach Azotowych w Tarnowie-Mościcach, gdzie produkowane są nawozy azotowe i azotowo-siarkowe, a sztandarowym nawozem jest Saletrosan – nawóz azotowy z dużą zawartością siarki. Nawóz jest wytwarzany na jednej z najnowocześniejszych instalacji granulacji mechanicznej w Europie. Nawóz ten posiada wysokie parametry wytrzymałościowe oraz wyrównaną granulację, dzięki czemu jest stosowany przez największe gospodarstwa rolne w Polsce.
Inny zakład z grupy Azoty Tarnów - ZAK S.A. - specjalizuje się w produkcji nawozów saletrzanych, gdzie wiodącymi markami są Salmag i Kędzierzyńska Saletra Amonowa – nawozy azotowe o uniwersalnym przeznaczeniu pod wszystkie rośliny.
Kolejne przedsiębiorstwo Grupy - Z.CH. Police - produkuje nawozy wieloskładnikowe NPK oraz NP. Do wiodących marek możemy tutaj zaliczyć grupę nawozów Polifoska, oraz Polidap (fosforan amonu) – są to nawozy o wysokiej koncentracji składników pokarmowych, co czyni je najtańszymi na rynku (w przeliczeniu na czysty składnik).
Głównym rynkiem zbytu dla grupy Azoty Tarnów jest kraj. Na rodzimym rynku sprzedaje się około 60 proc. wyprodukowanych nawozów. Poprzez podpisane umowy sprzedaży z partnerami handlowymi na terenie całego kraju, nawozy grupy są dostępne w każdej gminie i o każdej porze roku. - Daje to spore możliwości rolnikom, ponieważ bazy magazynowe pośredników są zlokalizowane na terenie całego kraju. Dzięki temu mają oni łatwy dostęp do nawozów, a ich bliski transport do gospodarstwa nie generuje dodatkowych kosztów logistycznych – mówi Jerzy Marciniak, Prezes Azotów Tarnów.