Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.02.2016 05:20 Publikacja: 03.02.2016 05:20
Dominik Tomczyk, prezes Polwaxu.
Foto: Archiwum
Budowa instalacji tzw. odolejania rozpuszczalnikowego to kluczowa inwestycja z punktu widzenia strategii Polwaxu do 2020 r. Jak zapewnia zarząd chemicznej spółki, będzie to pierwsza tego typu instalacja w Polsce. Umożliwi ona produkcję nowych specyfików oraz parafin o znacznie lepszych parametrach jakościowych niż do tej pory. – Od dostawcy technologii, firmy ThyssenKrupp, otrzymaliśmy już pełny projekt bazowy tej nowoczesnej instalacji. Obecnie trwają prace nad wyceną wartości inwestycji – podkreśla Dominik Tomczyk, prezes Polwaxu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas