Chodzi o nową linię do produkcji włóknin typu spunlace (tzw. wodnoigłowanych, używanych m.in. w motoryzacji), która ma powstać kosztem 50 mln zł.
– Uruchomienie linii produkcyjnej ma nastąpić zgodnie z planem, czyli w I kwartale 2017 r. Spółka dla realizacji inwestycji nie potrzebuje dodatkowego finansowania poza tym uzyskanym do tej pory – zapewnia prezes. W połowie stycznia Lentex podpisał w tym celu z bankiem PKO BP sześcioletnią umowę dotyczącą kredytu inwestycyjnego w wysokości 44 mln zł.
Zdaniem Hoffmanna pierwsze efekty działania nowej linii w przychodach spółki będą widoczne w IV kwartale 2017 r. – Ale pełniejszy obraz powinniśmy zaobserwować w 2018 r. Instalacja linii pozwoli nam ponaddwukrotnie zwiększyć obecny potencjał produkcyjny segmentu włóknin typu spunlace, a pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych związanych z nową linią powinno nastąpić w ciągu czterech lat od jej uruchomienia – informuje.
Czy planowane są inne inwestycje w moce produkcyjne w Lenteksie? – W tym i kolejnym roku w dalszym ciągu planujemy modernizację obecnego parku maszynowego, aby zwiększyć jego efektywność – dodaje prezes.
Na razie nie zanosi się na to, aby Lentex miał dokonać przejęcia. – W tej chwili nasze plany skupiają się przede wszystkim na realizacji rozpoczętej inwestycji w linię do produkcji włóknin typu spunlace i modernizacji istniejącego parku maszynowego – zaznacza Hoffmann.