Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.06.2016 06:10 Publikacja: 23.06.2016 06:10
Foto: Archiwum
Zdaniem Adriana Furgalskiego, wiceprezesa Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, w przypadku infrastruktury kolejowej grozi nam powtórka z poprzedniej perspektywy unijnej.
– Zaplanowana kwota 67,5 mld zł jest niemożliwa do skonsumowania na budowę i modernizację linii. Realnie to będzie 40 mld zł, a pozostałe pieniądze – by nie przepadły (chodzi o dofinansowanie unijne – red.) – będą przesuwane do innych obszarów, poprzednio było to warszawskie metro czy linie tramwajowe. Nie ma specustawy kolejowej, program inwestycji kolejowych jest w trakcie przeglądu, a czas ucieka – podsumował Furgalski.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Obniżki stawek WIBOR i stóp zachęciły do odwiedzania biur sprzedaży, ale czy to przełoży się na transakcje? Rynek jest wciąż wymagający.
W II kwartale deweloper rusza z kolejnymi inwestycjami. Spadek stóp procentowych powinien zwiększyć popyt na mieszkania.
Harmonogram budów i obniżki stóp pozwolą uzyskać lepsze wyniki przekazań i sprzedaży mieszkań w kolejnych kwartałach.
Długo wyczekiwane obniżki stóp i obserwowany już od kwietnia spadek stawek WIBOR przełożą się na większą dostępność kredytów mieszkaniowych, co powinno stymulować popyt na mieszkania – ocenia zarząd deweloperskiej grupy.
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas