Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.08.2016 07:07 Publikacja: 23.08.2016 06:00
Foto: Archiwum
Pozostała jedynie kwestia płatności za przejmowane udziały. Zgodnie z planem Izo-Blok ma na to czas do końca sierpnia.
Dobre perspektywy spółki rysujące się w związku z zaplanowaną akwizycją nie pozostały niezauważone przez analityków. W ostatnich dniach na rynku pojawiła się pozytywna rekomendacja wydana przez DM BZ WBK z wyceną 246 zł. To cena o blisko 40 proc. przewyższająca giełdowy kurs, który w poniedziałek oscylował wokół 180 zł. Analitycy brokera argumentują, że Izo-Blok oferuje solidne perspektywy wzrostu organicznego wspomaganego finalizowanym przejęciem. Wskazują, że transakcja kupna niemieckiego konkurenta pozwoli chorzowskiej firmie stać się niekwestionowanym liderem z 25-proc. udziałem w europejskim rynku produkcji elementów z EPP (spieniony polipropylen). W rezultacie Izo-Blok po połączeniu może liczyć na skokowy wzrost przychodów w związku ze wzrostem skali działalności oraz na synergie kosztów. Ponadto pozyskanie technologii produkcji surowca powinno wpłynąć na obniżenie jednostkowego kosztu jego wytworzenia. Jednocześnie wskazują na dobre perspektywy rynku motoryzacyjnego, na którym spółka lokuje ponad 90 proc. produkcji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Obniżki stawek WIBOR i stóp zachęciły do odwiedzania biur sprzedaży, ale czy to przełoży się na transakcje? Rynek jest wciąż wymagający.
W II kwartale deweloper rusza z kolejnymi inwestycjami. Spadek stóp procentowych powinien zwiększyć popyt na mieszkania.
Harmonogram budów i obniżki stóp pozwolą uzyskać lepsze wyniki przekazań i sprzedaży mieszkań w kolejnych kwartałach.
Długo wyczekiwane obniżki stóp i obserwowany już od kwietnia spadek stawek WIBOR przełożą się na większą dostępność kredytów mieszkaniowych, co powinno stymulować popyt na mieszkania – ocenia zarząd deweloperskiej grupy.
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas