Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu.
– Kontraktacja kwartalna cały czas utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie. Rynek pierwotny jest w dobrej kondycji, popyt nadal równoważy się z podażą, dlatego nie przewidujemy większych wahań w sprzedaży mieszkań – ocenia Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu. – Analizujemy bieżącą sytuację i do niej dostosowujemy nasze inwestycje – obecnie w trakcie realizacji mamy 31 projektów z około 4,5 tys. lokali. W przypadku tych projektów sprzedaż już trwa. Znaczna część tych inwestycji zostanie ukończona w 2017 r., podobna liczba mieszkań będzie gotowa do odbiorów w 2018 r. Łącznie będzie to około 4,2 tys. lokali – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Popyt na mieszkania nie zniknął, ludzie byli zainteresowani, ale nie mieli skłonności do zawierania transakcji. Kolejne obniżki stóp skłaniają kolejne pule nabywców do zakupu – mówi Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka badań rynku w firmie Otodom.
Mimo słabej sprzedaży mieszkań i puchnącej oferty, produkcja mieszkań w ostatnich kwartałach furczała. Czy nadchodzi dołek, jak dwa lata temu, który zainspirował polityków do licytacji na programy dopłat?
Analitycy BM mBanku zalecają kupować akcje Domu Development, Murapolu i Develii. Utrzymali też „kupuj” dla Atalu – ale tu ryzyko jest większe.
Na szerokim rynku II kwartał przyniósł lekką poprawę mieszkań sprzedaży wobec pierwszych miesięcy, a jak poradziły sobie spółki notowane na GPW i Catalyst? Tylko u nas – wszystkie dane w jednym miejscu, na bieżąco.
Spółka mocno poprawiła sprzedaż mieszkań w II kwartale. Liczy na udane II półrocze.
Dziś taniej kupić biurowiec niż budować nowy. Chcemy kupować biurowce, których wartość można podnieść przez modernizację lub skonwertować, na przykład na cele mieszkaniowe – mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający spółki TriGranit.