Prezes Piotr Korek i wiceprezes ds. finansowych Tomasz Janik zapowiedzieli, że ich misją jest zwiększanie wartości spółki. Dlatego firma spienięży część portfela nieruchomości, by uwolnić kilkadziesiąt milionów złotych na nowe inwestycje. – To bardzo dobry moment, bo chętnych na nasze aktywa nie brakuje, a stopy zwrotu są teraz atrakcyjne. Dzięki operacji zmniejszy się też zadłużenie firmy – podkreślił Janik. Na finalizację czeka transakcja sprzedaży dwóch mniejszych parków handlowych w Myszkowie i Krośnie (łącznie 4,5 tys. mkw.), celem jest także sprzedaż dwóch większych obiektów – PA Nova ma w portfelu jeszcze osiem galerii i parków o łącznej powierzchni 98,3 tys. mkw., z czego 31,5 tys. przypada na flagową Galenę w Jaworznie, a także trzy hale produkcyjne o powierzchni 13 tys. mkw.
PA Nova pozostanie aktywna w segmencie obiektów handlowych. Do tej pory budowała głównie sklepy dla operatorów sieci, lokując przy części z nich małe parki. Prezes Korek powiedział, że teraz będzie odwrotnie. Aby przyspieszyć rozwój, firma finalizuje rozmowy z zagranicznym odpowiednikiem PA Nova, nieobecnym jeszcze w Polsce, na temat projektów joint venture. W I fazie spółka będzie chciała spożytkować działki z banku ziemi. PA Nova chce też wejść w segment kompaktowych magazynów ze wspólną przestrzenią biurową (coworking) dla firm z segmentu e-commerce; w ciągu 18 miesięcy spółka ma zbudować jeden–dwa pilotażowe obiekty. Firma w tym roku ruszy z budową 100 mieszkań w Przemyślu i nie wyklucza kolejnych inwestycji, zwłaszcza jeśli specustawa deweloperska okaże się sprzyjająca.
Ze względu na przygotowania do inwestycyjnej ofensywy zarząd w tym roku prawdopodobnie będzie rekomendować zatrzymanie zysków w firmie.
PA Nova w 2018 r. celuje w utrzymanie przychodów z działalności budowlanej rzędu ponad 100 mln zł z 5–7-proc. rentownością brutto ze sprzedaży. Nie spodziewa się przy tym negatywnego wpływu niedzielnego zakazu handlu na wyniki portfela nieruchomości handlowych.