Tower Investments podtrzymuje prognozę

Prezes podkreśla, że otoczenie rynkowe sprzyja deweloperowi i ambitna prognoza jest do osiągnięcia.

Publikacja: 19.09.2018 12:53

Tower Investments podtrzymuje prognozę

Foto: materiały prasowe

Deweloper specjalizujący się w budowie obiektów komercyjnych dla sieci podtrzymuje prognozę zysku netto na 2019 r., czyli 19,43 mln zł (12,5 zł na akcję).

Co prawda w I kwartale zysk sięgnął 0,59 mln zł, ale w całym I półroczu już 5,46 mln zł. Z jednej strony kwartał do kwartału wzrosły przychody – w efekcie zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 2,97 mln zł, z czego 72 proc. firma wypracowała w II kwartale. Duży udział w skokowej poprawie wyniku netto miała też aktualizacja wartości działki w Tychach. Dzięki temu wynik operacyjny sięgnął w I półroczu 8,03 mln zł, z czego 86 proc. uzyskano w II kwartale.

Prezes Bartosz Kazimierczuk przyznał, że wykonanie prognozy będzie zależało od transakcji zamykanych pod koniec roku. Podtrzymał, że w 2019 r. firma wypłaci dywidendę rzędu 30–50 proc. tegorocznego zysku.

– Jeśli chodzi o działalność operacyjną, spodziewaliśmy się lepszych wyników w I półroczu, ale przesunęło się zamknięcie kilku transakcji – powiedział Kazimierczuk.

Menedżer stwierdził, że generalnie otoczenie rynkowe sprzyja spółce. Po pierwsze, ograniczenie handlu w niedzielę nie wpływa negatywnie na wyniki sieci spożywcze, wspiera też wyniki sieci typu fast food i stacji benzynowych. Także e–commerce nie jest problemem, bo zakupy spożywcze Polacy robią przede wszystkim w sklepach stacjonarnych.

Wprowadzenie niedzielnego zakazu miało za to przełożenie na zahamowanie ekspansji sieci – widać to szczególnie w przypadku Biedronki. Kazimierczuk podkreślił, że sytuacja zaczyna się poprawiać po tym jak sieci przekonały się, że jednak nie tracą na zmianie przepisów.

Tower ocenia, że na tapecie ma inwestycje o potencjale sprzedaży (szacunkowa wartość przychodów) 251 mln zł. Sam III kwartał okazał się rekordowy pod względem zawierania umów przedwstępnych.

Co dalej ze spadkiem notowań? Przy jakiej inwestycji spółka będzie korzystać ze specustawy mieszkaniowej? Więcej w „Parkiecie".

Budownictwo
Pekabex wietrzy popyt na prefabrykaty
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Budownictwo
Styczniowa ofensywa niczym jaskółka
Budownictwo
Deweloperzy rozpoczęli rok z przytupem. Najlepsze otwarcie od 3 lat
Budownictwo
Echo chce rozpocząć ofertę publiczną obligacji serii S2 o wartości do 70 mln zł 21 lutego
Budownictwo
Wzrośnie portfel zamówień Budimexu
Budownictwo
Federacja polskich firm – mrzonka czy sposób na sprostanie konkurencji