Technologie

ABC Data rozpoczęła sprzedaż na Litwie

Największy polski dystrybutor sprzęt IT rozpoczął działalność operacyjna na Litwie. To czwarty kraj, w którym spółka jest obecna

Litwini mogą kupować sprzęt IT od polskiej spółki ABC Data

Foto: Fotorzepa, Ryszard Waniek rw Ryszard Waniek

ABC Data wchodząc na Litwę skorzystała z modelu sprzedaży przetestowanego na Słowacji. Zarejestrowała na Litwie spółkę (ABC Data Litwa) ale obsługuje klientów z warszawskiej centrali firmy. Giełdowa spółka zatrudniła dodatkowych pracowników znających język litewski, którzy kontaktują się z klientami z tamtego regionu. Uruchomiła również litewskojęzyczną stronę internetową. - Głównym narzędziem do realizacji transakcji, podobnie jak we wszystkich krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w których działamy, jest nasz system sprzedaży internetowej Interlink – mówi Andrzej Sobol, wiceprezes ABC Daty.

Dystrybutor na początek oferuje litewskim klientom 120 linii produktowych. Udostępnił także kupującym większość programów lojalnościowych, rabatowych oraz wsparcia finansowego (tzw. TurboKredyt), które stosuje w pozostałych krajach. Dostawy towarów na Litwę są realizowane z magazynu w Warszawie. Firma gwarantuje, że zamówiony towar dotrze do odbiorcy w ciągu doby.

ABC Data zamierza aktywnie zabiegać o lokalnych kupujących. - Planujemy jeszcze w tym roku odbyć roadshow w Wilnie i Kownie, by zaprezentować systemy obsługi internetowej, pełny zakres usług i dedykowane portfolio produktów – zapowiada Sobol.

Współkierowana przez niego spółka jest, oprócz Litwy, obecna także w Polsce, Czechach i na Słowacji. Planuje dalszą ekspansję w regionie. Dzięki pieniądzom pozyskanym z wiosennego IPO planuje przejęcia innych podmiotów z branży. Pierwsze transakcje mają dojść do skutku jeszcze w tym roku.

Papiery ABC Daty kosztowały w środę przejściowo 2,87 zł co było nowym historycznym maksimum notowań.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.