Firmy

BioMaxima: Ambitne cele na 2017 r.

BioMaxima, spółka notowana na rynku NewConnect, działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej, po połączeniu się z Biocorp Polska, firmą specjalizującą się w segmencie mikrobiologii przemysłowej i nabyciu 80 proc. udziałów w dwóch rumuńskich spółkach, chce zwiększać swoje udziały rynkowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

– Naszym priorytetem jest umocnienie pozycji BioMaximy w segmencie mikrobiologii w Europie Środkowo-Wschodniej. Z tego względu zdecydowaliśmy się na przejęcie dwóch spółek rumuńskich Qias Med oraz Istar, które wraz z naszą spółką Roco Sistem wejdą w skład nowego podmiotu BioMaxima Romania – mówi Henryk Lewczuk, prezes BioMaximy. – Mamy nadzieję, że powołanie tej firmy przyczyni się do znaczącego zwiększenia udziałów spółki na bardzo perspektywicznym rynku rumuńskim – dodaje. Prezes szacuje, że w 2017 r. przychody spółek rumuńskich powinny wynieść około 5 mln zł przy zachowaniu rentowności na poziome co najmniej 10 proc.

Zarząd lubelskiej firmy oczekuje, że w tym roku skonsolidowane przychody BioMaximy przekroczą 30 mln zł, natomiast w perspektywie czterech–pięciu lat wzrosną o 50 proc. Poprawa wyników ma być możliwa dzięki efektowi synergii po połączeniu ze spółką Biocorp Polska m.in. w zakresie zwiększenia ilości klientów krajowych w segmencie przemysłowym, lepszej wydajności produkcji oraz poprawie konkurencyjności produktów. MKT

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.