Firmy

KGHM: Waży się los podatku

Prezes KGHM Krzysztof Skóra spodziewa się, że kwestia bijącego w koncern podatku od wydobycia rud miedzi i srebra zostanie rozwiązana do końca tego półrocza – wynika z wypowiedzi dla Radia Wrocław.

Ministerstwo Finansów pracuje nad nowymi założeniami podatku, ale nie zdradza szczegółów ani terminu ich przedstawienia. „Trwa analiza wariantów tego podatku. Pod uwagę brana jest aktualna sytuacja miedzi na rynkach światowych, sytuacja walutowa, a także kondycja KGHM. Ministerstwu Finansów zależy na jak najszybszym wypracowaniu optymalnych rozwiązań, które będą korzystne zarówno dla budżetu państwa, jak i spółki" – napisało biuro prasowe resortu.

Według niepotwierdzonych doniesień medialnych założenia zostaną przedstawione w połowie kwietnia i idą w kierunku zmniejszenia wysokości podatku. W kampanii wyborczej PiS obiecywało likwidację daniny, gotowy był projekt nowelizacji ustawy, by zawiesić pobór podatku na 10 lat.

Przed weekendem do sejmowej komisji finansów skierowany został projekt nowelizacji autorstwa PO przewidujący dwuletnie zawieszenie poboru.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.