REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Zawód członka rady nadzorczej straci na atrakcyjności?

Czego od rady nadzorczej oczekują dziś akcjonariusze i zarząd? Jaki jest profil idealnego kandydata? Na te pytania odpowiedzi szukali uczestnicy szóstego dorocznego Forum Rad Nadzorczych.

Konferencja zbudziła większe zainteresowanie niż rok temu wśród uczestników rynku kapitałowego.

Foto: Archiwum

Wśród najbardziej cenionych kompetencji prezentowanych przez rady nadzorcze są: kompleksowe spojrzenie na biznes, doświadczenie w budowaniu strategii oraz lojalność wobec firmy i akcjonariuszy. To wnioski płynące z raportu „Rady Nadzorcze 2016. Trendy i kierunki zmian". Publikacja dokumentu miała miejsce na warszawskiej giełdzie, podczas dorocznego Forum Rad Nadzorczych. To wspólna inicjatywa firmy doradczej PwC, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych (SEG) i giełdy. „Parkiet" był patronem medialnym wydarzenia.

Raport...

Badanie przygotowała firma AMROP. Powstało na postawie oficjalnych danych znajdujących się na stronach internetowych spółek z WIG20, mWIG40 i sWIG80. W dokumencie zaprezentowano również ogólnopolskie badanie ankietowe przeprowadzone wśród właścicieli, członków rad nadzorczych i członków zarządów firm. – Wśród kompetencji, które ankietowani uznali za najważniejsze, postawy i umiejętności dominowały nad wiedzą i doświadczeniem. A to oznacza to, że rada powinna pełnić dziś nie tylko rolę nadzorczą, ale również doradczą – wynika z badania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA