REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Mercator Medical: Rozbudowa fabryki i logistyki zakończona

Mercator Medical w zakładzie w Tajlandii uruchomił na początku tego tygodnia czwartą i ostatnią z planowanych podwójną linię produkcyjną rękawic lateksowych.

Wiesław Żyznowski, prezes Mercatora.

Foto: Archiwum

Rozruch i testy próbne zostały zakończone powodzeniem i już trwa regularna produkcja rękawic przy zastosowaniu wszystkich linii produkcyjnych. – Moce fabryki osiągnęły docelową miesięczną zdolność produkcyjną wynoszącą maksymalnie 110 milionów sztuk rękawic – mówi Leszek Michnowski, wiceprezes Mercatora Medical i jednocześnie prezes spółki zależnej w Tajlandii. Firma stopniowo podnosiła moce produkcyjne tajskiego zakładu, które pod koniec 2013 r. wynosiły 40 mln sztuk rękawic miesięcznie. Rozbudowane moce mają pozwolić grupie na osiągnięcie 1 proc. udziału w sprzedaży rękawic na świecie.

Inwestycja pochłonęła około 30 mln zł i była jednym z głównych celów przeprowadzonej jesienią 2013 r. emisji akcji, z której Mercator pozyskał 29 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA