REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Aplisens: Widać ożywienie na krajowym rynku

– W 2015 r. spodziewam się podobnych zwyżek sprzedaży jak przed rokiem oraz zdecydowanie większego zysku netto – zapowiada Adam Żurawski, prezes Aplisensu.
Foto: GG Parkiet

Obroty producenta urządzeń pomiarowych wzrosły w 2014 r. o 12 proc., do 89,3 mln zł, w porównaniu z rokiem poprzednim. W tym samym czasie zysk netto firmy spadł 13 proc., sięgając 12,6 mln zł. Był on jednak obciążony dewaluacją pożyczki udzielonej rosyjskiej spółce oraz wyższymi kosztami amortyzacji związanymi z uruchomieniem fabryki w Radomiu.

– W tym roku zwiększymy produkcję w nowej fabryce, ale nie będzie ona jeszcze wykorzystywać 100 proc. swoich możliwości produkcyjnych – dodaje Żurawski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA