Zagraniczna Spółka Dnia

Nowe partnerstwa przyciągną nieprzekonanych inwestorów?

Wix.com. Perspektywiczna branża oraz stabilna pozycja poparta rekomendacjami analityków.
Foto: Bloomberg

Firma programistyczna świadczy usługi tworzenia stron internetowych w chmurze. Oprócz tego stworzyła również oprogramowanie, dzięki któremu korzystając z prostych narzędzi, można tworzyć witryny na urządzenia mobilne. Choć w tym roku notowania spadają o ponad 20 proc., to ciągle poprawiane wyniki finansowe oraz stabilna branża, która w przyszłości będzie zyskiwać klientów, plasują ją jako dobry wybór długoterminowy.

Działalność Wix.com jest zbliżona do tej prowadzonej przez Shopify. Chodzi o tworzenie witryn internetowych m.in. dla sklepów czy innych usługodawców. Co ważne, aby korzystać z produktów marki, trzeba płacić comiesięczną subskrypcję. Spółka zamierza poszerzyć swoją ofertę m.in. dzięki partnerstwu z Vistaprint. Nowy kontrahent umożliwi Wix.com zaoferowanie m.in. ulotek oraz wizytówek. Ponadto dotychczasowi klienci holenderskiej firmy przy tworzeniu swoich witryn internetowych korzystać będą wyłącznie z platformy Wix.com. Dzięki temu na przestrzeni najbliższych pięciu lat spółka ma powiększyć liczbę stałych klientów o kilkaset tysięcy. Oprócz tego ogłoszono również opracowanie nowego oprogramowania do kreacji aplikacji. Ma być to produkt premium, który w znaczący sposób ułatwia przystosowanie witryn do mobilnych wersji bez posiadania umiejętności kodowania.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.