Wierzytelności

Maciej Szymański prezesem Kredyt Inkaso

Kolejna roszada kadrowa w Kredyt Inkaso. Prezesem firmy został Maciej Szymański. Do tej pory pełniącym obowiązki prezesa był Jarosław Orlikowski.

Maciej Szymański

Foto: materiały prasowe

Szymański ostatnio związany był z funduszem Waterland, który to jest głównym właścicielem Kredyt Inkaso. Jednocześnie pełnił funkcję szefa rady nadzorczej indykatora. - Od kilku miesięcy aktywnie poszukiwaliśmy kandydata na nieobsadzone stanowisko prezesa zarządu Kredyt Inkaso. Zależało nam, żeby do zarządu weszła osoba z dużym doświadczeniem menedżerskim i doskonałą znajomością branży. Okazało się, że najlepszego kandydata mamy w naszym zespole – stwierdził Lex Douze, partner w funduszu Waterland.

- Bardzo się cieszę, że mogę stanąć na czele Kredyt Inkaso. W czasie ostatnich dwóch lat pełnienia przeze mnie funkcji szefa rady nadzorczej doskonale poznałem działalność operacyjną spółki. To firma o solidnych podstawach finansowych, która szybko i bezpiecznie się rozwija oraz poprawia wyniki. Moim celem jest dalsza ekspansja- twierdzi Szymański.

Pełniący dotychczas obowiązki prezesa Jarosław Orlikowski pozostanie w zarządzie Kredyt Inkaso jako wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych. Funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego nadal pełnił będzie Bastian Ringhardt.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.