Wierzytelności

Polski Dom Maklerski. Kolejne zatrzymania w sprawie GetBacku

Agenci warszawskiej delegatury CBA zatrzymali byłą dyrektor w firmie GetBack oraz prezesa Polskiego Dom Maklerskiego.
Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek

Chodzi o Katarzynę M.  byłą dyrektor biura zarządu spółki GetBack. Podejrzana jest o niszczenie dokumentów spółki. W ten sposób zacierała ona ślady popełnionych przestępstw i pomagała ich sprawcom w uniknięciu odpowiedzialności karnej. Grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prezesowi Polskiego Domu Maklerskiego – Szczepanowi D.-M. prokurator zarzuca między innymi działanie wspólnie i w porozumieniu z byłym prezesem zarządu GetBack podejrzanym Konradem K, na szkodę tej spółki. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko o problemach GetBacku

Na polecenie prokuratury przeszukano pomieszczenia zajmowane przez zatrzymanych, w tym miejsca ich zamieszkania oraz świadczenia pracy. Czynności te mają na celu zabezpieczenie dowodów mających istotne znaczenie dla wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Oboje mają jeszcze dziś być przesłuchani. Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator podejmie decyzje w przedmiocie zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych, w tym ewentualnego wystąpienia do sądu z wnioskami o ich tymczasowe aresztowanie.

Polski Dom Maklerski był jednym z najaktywniejszych podmiotów, który oferował obligacje firmy windykacyjnej GetBack.

Są to już kolejne zatrzymania w sprawie windykatora. W połowie czerwca zatrzymany został Konrad K., były prezes GetBacku, który decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. W ramach postawionych mu zarzutów grozi mu do 10 lat wiezienia. Zatrzymany został Piotr B., który współpracował z Konradem K. Jemu również grozi do 10 lat więzienia.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.