Wierzytelności

Kruk. Krok naprzód, teraz czas na potwierdzenie

Początek roku przyniósł nieco lepsze informacje dla akcjonariuszy firmy windykacyjnej Kruk. Jej walory podrożały o 14 proc., do około 162 zł.

Kruk dowodzony przez Piotra Krupę poprawił spłaty w 2020 r. Inwestycje mocno jednak spadły.

Foto: materiały prasowe

Spółka podała także, że w 2020 r. jej odzyski wyniosły 1,83 mld zł, czyli o 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Co prawda wartość inwestycji rok do roku wyraźnie spadła (aż o 42 proc., do 456 mln zł), ale w końcówce roku i tutaj nastąpiło ożywienie. Kruk kupił portfel wierzytelności od Getin Noble Bank o wartości nominalnej 839 mln zł, a dodatkowo na rynku hiszpańskim nabył wierzytelności od grupy BNP Paribas o wartości nominalnej około 372 mln zł. Czy dla windykatora nadchodzą więc lepsze czasy?

– Ubiegły rok dla firmy był wymagający, co oczywiście miało związek z pandemią i zamknięciem gospodarki. Rynek inwestycji praktycznie zamarł, natomiast zgodnie z zapowiedziami w IV kwartale widać było pierwsze oznaki ożywienia. Musi to być jednak też potwierdzone w kolejnych miesiącach – mówi Łukasz Jańczak, analityk Ipopema Securities, który w ostatniej rekomendacji zalecał sprzedaż akcji Kruka, a cenę docelową akcji ustawił na 99,1 zł. Rozwojowi sytuacji rynkowej bacznie przygląda się też Michał Konarski, analityk BM mBanku, który z kolei zalecał ostatnio kupno akcji windykatora z ceną docelową na poziomie 174,96 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.