Transport

Wielton: Wykup poczeka

Wielton nie rezygnuje z wykupu pozostałych 20 proc. udziałów w niemieckiej spółce Langendorf, którą przejął w 2017 roku, ale nastąpi to później, niż pierwotnie zakładano.
Foto: materiały prasowe

Nowy plan zakłada wydłużenie do 2025 roku okresu, po jakim ma nastąpić wykup udziałów. Będzie to połączone z wydłużeniem okresu współpracy z osobą pełniącą obecnie funkcję dyrektora zarządzającego Langendorf, będącą jednocześnie jedynym właścicielem pozostałych udziałów nienależących do Wieltonu.

Wydłużenie wykupu ma związek z realizacją celów nowo założonej spółki Langendorf Polska (100 proc. zależnej od niemieckiego Langendorfa), która w dłuższej perspektywie ma za zadanie zwiększyć możliwości produkcyjne zarówno grupy Langendorf, jak i całej grupy Wielton. W tym celu w październiku w zakładach w Wieluniu uruchomiona została produkcja naczep niskopodwoziowych, wywrotek specjalnych i inloaderów na potrzeby spółki Langendorf.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Black Weekend: Tylko teraz roczny dostęp do parkiet.com 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do treści parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.