Transport

OT Logistics. Restrukturyzacja daje coraz lepsze efekty

W tym roku kondycja finansowa grupy OT Logistics ulega radykalnej poprawie.

Konrad Hernik, prezes OT Logistics.

Foto: materiały prasowe

Po sześciu miesiącach jej zysk netto wynosił już ponad 58,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej był na podobnym poziomie, ale na minusie. Mocna poprawa rentowności to konsekwencja działań restrukturyzacyjnych prowadzonych przez zarząd spółki od kilku kwartałów. Polegały one m.in. na sprzedaży tych biznesów i aktywów, które nie dawały nadziei na uzyskanie szybkich i istotnych zysków w stosunku do wymaganych inwestycji.

– Wyniki za I półrocze doskonale odzwierciedlają efekty podjętych szerokich działań restrukturyzacyjnych i optymalizacji kosztów w grupie OTL. Warte podkreślenia jest to, że zanotowaliśmy wzrosty sprzedaży we wszystkich kluczowych segmentach działalności, pomimo tego, że w 2020 r. sprzedaliśmy część działalności, które nie były kontynuowane w tym roku – mówi Konrad Hernik, prezes OT Logistics. Dodaje, że grupa stabilizuje finanse i dzięki temu jest na najlepszej drodze do stania się w pełni zdrową, rentowną i dywidendową spółką. Na koniec czerwca jej zadłużenie u wierzycieli finansowych wynosiło 156,2 mln zł, co oznaczało spadek o 13,6 proc. w ujęciu rok do roku. Zarząd szacuje, że do końca tego roku uda się je zmniejszyć do ok. 55,7 mln zł, co będzie oznaczało zejście poniżej poziomu dwukrotności rocznego osiąganego i przewidywanego zysku EBITDA.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.