REKLAMA
REKLAMA

Transport

Kurs Wieltonu na fali po informacji o przejęciu brytyjskiej Lawrence David

W trakcie wtorkowej sesji akcje Wieltonu drożały nawet o prawie 9 proc., przy całkiem sporych obrotach.
Foto: materiały prasowe

Opublikowane wyniki kwartalne producenta naczep i przyczep nie były zaskoczeniem dla inwestorów. Wzmożony popyt na papiery spółki to głównie efekt poniedziałkowej informacji o przejęciu brytyjskiej Lawrence David, jednego z głównych producentów naczep na rynku brytyjskim. - Przejęcie Grupy Lawrence David doskonale się wpisuje w przyjętą przez nas strategię rozwoju Grupy Wielton. Lawrence David Limited działa bowiem na rynku charakteryzującym się dużym potencjałem wzrostu oraz specjalizuje się w wytwarzaniu produktów niszowych, tj. przyczep, sztywnych nadwozi, furgonów dostawczych - skomentował Mariusz Golec, prezes Wieltonu.

Przejęcie wpisuje się w strategię ekspansji grupy. Zgodnie z nią celem Wieltonu jest osiągnięcie w 2020 roku 2,4 mld zł przychodów przy wolumenie sprzedaży 25 tys. naczep i przyczep wobec odpowiednio 1,6 mld zł przychodów i 15,1 tys. sprzedanych sztuk w 2017 r.

W I półroczu br. grupa a wypracowała 38,3 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o ponad 34 proc. względem analogicznego okresu 2017 r. Zysk operacyjny zwiększył się o prawie 16 proc., osiągając 51,8 mln zł. Przychody ze sprzedaży grupy wyniosły 983,4 mln zł proc. i były o ponad 24 proc. większe niż przed rokiem.

W okresie pierwszych sześciu miesięcy grupa sprzedała 8825 naczep, przyczep i zabudów, czyli o 13,9 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Ponad 70 proc. pojazdów znalazło nabywców poza granicami Polski, głównie na rynku francuskim, rosyjskim oraz niemieckim. - Dobre wyniki sprzedażowe przełożyły się na rekordowe przychody. W ciągu sześciu miesięcy 2018 roku osiągnęliśmy przychody ze sprzedaży w wysokości 983,4 mln zł, czyli o 24,4 proc. wyższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Uzyskaliśmy jednocześnie wyższą marżę brutto na sprzedaży – na poziomie 14 proc. w porównaniu 13,5 proc. rok wcześniej. Dynamiczny wzrost przychodów był podstawowym czynnikiem, który zadecydował o tym, że osiągnęliśmy rekordowy zysk netto - podkreślił szef Wieltonu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA