Transport

Na kolejne lata OT Logistics stawia przed sobą ambitne cele

W przyszłym roku zarobek netto grupy ma wynieść 12 mln zł, a dwa lata później ponad 17 mln zł. W planach są też duże dezinwestycje, dywidendy i koncentracja na biznesie portowym.

OT Logistics, na czele którego stoi Konrad Hernik, chce uzyskać ze sprzedaży nieruchomości i udziałów w firmach ponad 250 mln zł.

Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza OT Logistics zatwierdziła średnioterminową strategię stabilizacji i rozwoju grupy kapitałowej na lata 2020–2023. Jej kluczowym założeniem jest organiczny rozwój firmy w oparciu o posiadane obecnie aktywa portowe oraz oferowanie kompleksowych usług towarzyszących. Niewykluczone są też przejęcia, ale będą one dotyczyły jednie małych podmiotów, które pozwolą na uzyskiwanie relatywnie wysokich efektów synergii.

Bałtyk–Adriatyk

OT Logistics szacuje, że po przeprowadzeniu zaplanowanych dezinwestycji grupa będzie w stanie uzyskiwać powtarzalne roczne przychody na poziomie 300–350 mln zł oraz zysk EBITDA w wysokości 45–50 mln zł. Prognozy te dotyczą lat 2021–2023 i nie obejmują wyników wypracowywanych przez chorwacką firmę Luka Rijeka. Nie uwzględniają też potencjalnych efektów nowych przedsięwzięć i potencjalnych przejęć, których skala i wpływ na wyniki nie jest dziś możliwa do określenia. W rezultacie już w przyszłym roku zarobek netto ma wynieść 12 mln zł, a dwa lata później ponad 17 mln zł. Dla porównania w ubiegłym roku grupa miała 985 mln zł przychodów i 116,5 mln zł straty netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.