REKLAMA
REKLAMA

Transport

Trans Polonia: Grupa inwestuje w tabor i myśli o przejęciach

Trans Polonia, grupa specjalizująca się w drogowych przewozach paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, w zdecydowanej większości zrealizowała już inwestycje taborowe zaplanowane do końca 2020 r.

Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii.

Foto: materiały prasowe

Mimo to w kolejnych miesiącach jej flota nadal ma być powiększana i odnawiana, tak aby średni wiek jednostek transportowych utrzymywał się na niskim, efektywnym kosztowo poziomie.

– Grupa swój potencjał buduje głównie poprzez ciągłe unowocześnianie taboru, dlatego myślimy przede wszystkim o rozbudowie floty własnej, przy szczególnym nacisku na sektor chemiczny, w którym w zakresie rynków europejskich granice rozwoju praktycznie nie istnieją. Sytuacja epidemiologiczna związana z Covid-19 wpływa obecnie na szereg gałęzi światowej gospodarki, dlatego do przyszłych planów inwestycyjnych podchodzimy z pewną ostrożnością, nie zwalniając jednak tempa rozwoju, ale dostosowując je do aktualnych uwarunkowań rynkowych i dalszych perspektyw koniunkturalnych – mówi Dariusz Cegielski, prezes Trans Polonii. Dodaje, że w obecnych czasach wysoki bufor gotówkowy, jakim dysponuje grupa, jest szczególnie istotny, gdyż pozwala na bezpieczne prowadzenie dalszej działalności na rynkach europejskich.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA