REKLAMA
REKLAMA

Transport

OT Logistics: Wierzyciele zgodzili się na przesunięcie spłat

Termin spłaty kredytów i wykupu obligacji wydłużono do kwietnia 2021 r.
Foto: materiały prasowe

OT Logistics, grupa specjalizująca się w świadczeniu usług portowych i spedycji oraz transporcie śródlądowym i przewozach kolejowych, zawarło nowe porozumienia z wierzycielami, dzięki którym jego płynność finansowa powinna istotnie się poprawić. Chodzi zwłaszcza o wydłużenie do końca kwietnia 2021 r. terminu ostatecznej spłaty części kredytów udzielonych spółce i jej firmom zależnym oraz terminu wykupu części obligacji. Zarząd OT Logistics informuje, że ma to na celu ustabilizowanie struktury finansowania grupy. To z kolei powinno pomóc w dalszej niezakłóconej realizacji planu naprawczego. Chodzi zwłaszcza o kontynuowanie dezinwestycji.

W połowie czerwca spółka informowała, że prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży zależnej firmy C.Hartwig Gdynia, w której ma ponad 87,9 proc. udziałów. OT Logistics otrzymało w tej sprawie niewiążące oferty. W efekcie zarząd podjął uchwałę o rozpoczęciu negocjacji z wybranymi potencjalnymi kupcami i postanowił im udostępnić informacje mogące stanowić podstawę do złożenia ofert wiążących i doprowadzenia do zawarcia transakcji. Niedawno OT Logistics podało też, że jest coraz bliżej sfinalizowania sprzedaży, na rzecz niemieckiej firmy Rhenus PartnerShip, wszystkich 81,1 proc. udziałów w zależnym przedsiębiorstwie Deutsche Binnenreederei i posiadanej floty rzecznej. Kwotę przyszłej transakcji określono na 19,6 mln euro plus VAT. Finalne umowy miały być podpisane do końca czerwca. OT Logistics ogranicza też zaangażowanie w biznesie kolejowych przewozów towarowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA