REKLAMA
REKLAMA

Transport

OT Logistics będzie się koncentrować na działalności portowej

Szczecińska grupa wystawiła na sprzedaż spedycyjną firmę C.Hartwig Gdynia. Jest też coraz bliżej zbycia biznesu żeglugi śródlądowej. Dodatkowo ogranicza działalność polegającą na kolejowych przewozach towarów.

OT Logistics, na czele którego stoi Konrad Hernik, jest w trakcie realizacji wielu procesów dezinwestycyjnych.

Foto: materiały prasowe

OT Logistics prowadzi rozmowy dotyczące sprzedaży firmy zależnej C.Hartwig Gdynia, w której ma ponad 87,9 proc. udziałów. Giełdowa spółka otrzymała już nawet w tej sprawie niewiążące oferty. Teraz zarząd podjął uchwałę o rozpoczęciu negocjacji z wybranymi potencjalnymi kupcami i postanowił im udostępnić informacje mogące stanowić podstawę do złożenia ofert wiążących i doprowadzenia do zawarcia transakcji.

Małe synergie

C.Hartwig Gdynia to jedna z ważniejszych firm wchodzących w skład grupy OT Logistics. Prowadzi międzynarodową działalność spedycyjną, logistyczną i magazynową. Ponadto wykonuje funkcję agencji celnej w zakresie licencjonowanej działalności, a także prowadzi wynajem powierzchni biurowych. Obecny zarząd OT Logistics uważa, że C.Hartwig Gdynia jest przedsiębiorstwem w małym stopniu powiązanym synergicznie z pozostałymi firmami wchodzącymi w skład grupy. Co więcej giełdowa spółka zamierza koncentrować się głównie na działalności portowej i kompleksowej obsłudze klientów związanej z przeładunkami w posiadanych terminalach morskich.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA