REKLAMA
REKLAMA

Transport

PKP Cargo konsoliduje terminale

Grupa włączy do jednej firmy wszystkie aktywa przeznaczone do przeładunku towarów. Planuje też kolejne inwestycje w tabor kolejowy. Nadrzędnym celem pozostaje jednak realizacja tegorocznej prognozy zysku EBITDA.

Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo, chce zakończyć konsolidację terminali przeładunkowych w 2020 r.

Foto: Archiwum

PKP Cargo rozpoczęło konsolidację terminali przeładunkowych. Grupa posiada dziewięć obiektów intermodalnych (do przeładunku kontenerów) i 20 konwencjonalnych (realizowane na nich usługi dotyczą głównie węgla, rud i drewna). – Kilka tygodni temu utworzyliśmy spółkę PKP Cargo Terminale. Dzięki niej rozpoczynamy proces konsolidacji terminali, który chcemy zakończyć w przyszłym roku – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

Jego zdaniem nowy podmiot umożliwi lepsze zarządzanie posiadanym majątkiem, pozwoli istotnie ograniczyć koszty oraz będzie mógł istotnie zwiększyć skalę prowadzonej działalności. Jest to szczególnie istotne w związku z rozwojem tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku, którym transportuje się coraz więcej produktów na trasie Chiny–Unia Europejska. PKP Cargo Terminale, po przejęciu wszystkich terminali z grupy PKP Cargo, stanie się największym ich operatorem w Polsce, a zapewne i regionie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA