Technologie

CD Projekt: Nerwowy koniec roku

Fundusze zwiększają krótkie pozycje na polskiej spółce.
Foto: materiały prasowe

Do rekordowych 3,37 proc. urosła łączna pozycja netto czterech funduszy, które widnieją w rejestrze krótkiej sprzedaży z akcjami CD Projektu. Obstawiają spadki, choć akcje mają za sobą drastyczną przecenę. Równo trzy tygodnie temu kurs zanotował historyczne maksimum, a kapitalizacja studia przekroczyła 46 mld zł. Od tego czasu spadła o 19 mld zł.

W poniedziałek po południu kurs lekko rósł, choć początek sesji zwiastował kontynuację spadków. Najwyraźniej jednak rynek już zdyskontował negatywną informację, która napłynęła w okresie świątecznym: CD Projekt potwierdził, że kancelaria prawna w USA złożyła cywilny pozew zbiorowy w imieniu inwestorów. – Wspólnie z prawnikami analizujemy sytuację. Podejmiemy aktywną obronę przed wszelkimi tego typu roszczeniami – poinformował nas Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.