REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Rynek uwierzył w grupę Sygnity

Raport roczny daje przesłanki do optymizmu, ale na hurraoptymizm zdecydowanie za wcześnie.
Foto: materiały prasowe

Notowania Sygnity w czwartek zyskiwały na wartości. Rano za akcję informatycznej spółki trzeba było zapłacić ponad 2,5 zł, co oznaczało 11-proc. zwyżkę. W kolejnych godzinach euforia słabła i po południu wzrosty były 4-proc. Przewaga popytu była reakcją na publikację raportu za miniony rok obrotowy. Wynika z niego, że restrukturyzacja Sygnity przynosi pozytywne efekty.

Nie można też jednak zapominać, że grupa nadal ma trudną sytuację finansową. W sprawozdaniu biegłego rewidenta czytamy, że wartość zobowiązań krótkoterminowych przewyższa aktywa obrotowe. Ponadto grupa jest zobowiązana do spłaty wysokich zobowiązań wynikających z umowy restrukturyzacyjnej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA