Technologie

K2 kusi na dwa sposoby

1 zł na akcję otrzymać mają akcjonariusze marketingowo-technologicznej grupy w 2021 r. Zarząd pokazał założenia rozwoju do 2023 r.
Foto: materiały prasowe

Management Grupy K2 Internet przedstawił w środę trzyletnią strategię. Z jednej strony ma ona pozwolić grupie rosnąć i więcej zarabiać, z drugiej – firma chce wrócić do wypłaty dywidendy. Czy w ten sposób zarząd odpowiedział na oczekiwania jednego z dwóch głównych akcjonariuszy?

Przejściowy rok

Nowa strategia K2 Internet, której prezesem jest Paweł Wujec, rozpisana jest do 2023 r. W tym czasie management marketingowo-technologicznej firmy chce sprawić, aby jej przychody operacyjne rosły co roku średnio o 20 proc., a zysk operacyjny powiększony o amortyzację o 15 proc. Jak zastrzegł w środę Wujec, zakładanego tempa wzrostu przychodów nie uda się jednak zrealizować już w przyszłym roku. – 2021 r. może być rokiem lekkiego spowolnienia procesów cyfryzacyjnych, ponieważ firmy zrealizowały już swoje najpilniejsze potrzeby inwestycyjne – powiedział Wujec, powołując się m.in. na informacje przekazane inwestorom przez Allegro. Tymczasem to właśnie w wykorzystywaniu cyfrowych narzędzi chce doradzać i oferować usługi przedsiębiorstwom grupa.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.