Technologie

CD Projekt: chwilowe uspokojenie przed premierą

Po dwóch mocno spadkowych sesjach, dziś notowania studia utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie. Przynajmniej na razie.
Foto: Bloomberg

W poniedziałek CD Projekt stracił 4 proc., a wczoraj dodatkowe 7 proc. Dziś przed godz. 10 za akcję studia trzeba zapłacić 395,4 zł, co oznacza symboliczny wzrost względem wczorajszego zamknięcia sesji. Nie oznacza to jednak, że handel akcjami CD Projektu nie odbywa się pełną parą: w ciągu zaledwie pół godziny sesji właściciela zmieniły akcje  studia o wartości rzędu 60 mln zł.

Już jutro premiera „Cyberpunka". Gra ukaże się 10 grudnia na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Stadię. Wersje  na Xbox One oraz PlayStation 4 będą działały także na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. W przyszłości ukaże się również darmowa aktualizacja, dzięki której „Cyberpunk" będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji.

W związku ze zbliżającym się debiutem gry, studio  udostępniło  wczoraj wieczorem  nowy, premierowy zwiastun.

Tymczasem na portalu Metacritic średnia ocena dla nowej gry polskiego studia wynosi 91 pkt na 100, co daje „Cyberpunkowi" czwartą pozycję wśród najwyżej ocenionych gier na PC w tym roku. 44 opinie są pozytywne, a 2 mieszane. Negatywnej nie ma żadnej.

Kapitalizacja CD Projektu sięga 40 mld zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.