Technologie

Netia: Trwają rozmowy

315,2 mln zł przychodu, 113 mln zł EBITDA i 11,3 mln zł zysku netto uzyskała grupa Netii, stacjonarnego operatora należącego w 66 proc. do Cyfrowego Polsatu, w III kwartale.
Foto: materiały prasowe

W porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. przychody spadły o 1 proc., EBITDA o 6 proc., a wynik netto o 46,7 proc.

Zarząd telekomu, pod kierownictwem Andrzeja Abramczuka, zwracał w piątek uwagę, że był to kwartał nietypowy, jako że Polacy zdecydowali się na masowe urlopy w sierpniu, naśladując model włoski. To spowodowało, że zmieniła się struktura ruchu w sieci telekomu, ale też przerwano rozmowy z kontrahentami oraz właścicielami firm, których przejęciem zainteresowana jest Netia. Jak zdradził Abramczuk, obecnie trwają rozmowy w sprawie zakupu kilku firm.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.